Po facelifte klasickej Škody Octavia prichádza na rad ako ďaľšia športová verzia RS opäť so zážihovým 2.0 TDI a vznetovým motorom 2.0 TSI, ktorý je však o desať koní výkonnejší.
Dizajn predného nárazníka sa v porovnaní s predchádzajúcou verziou nepôsobí tak ostro. Na rozdelené predné svetlomety si však budeme musieť trochu zvykať. Rovnako ako u štandardnej verzie môžu mať plne diódovou techniku (za príplatok). Na zadnej časti sa toho veľa nezmenilo, nová je v podstate len grafika zadných svetiel. Podvozok je po novom o ďalších 15 milimetrov znížený a zároveň došlo k rozšíreniu rozchodu zadných kolies o 30 milimetrov.
Verzia RS má pod kapotou opäť vznetový motor 2.0 TSI, ktorý sa však posilnil o desať koní na výsledných 169 kW teda 230 koní s krútiacim momentom 350 N.m (1500-4600 ot./min). Ide o totožné parametre, aké ponúka špeciálna verzii RS 230, avšak tá disponuje diferenciálom VAQ, ktorý tu bohužiaľ chýba. Pred odhalením verzie RS sa hovorilo o výkone až 245 koní, je preto pravdepodobné, že automobilka Škoda budúci rok predstaví špeciálnu verziu RS 245 s VAQ diferenciálom, a nahradí tak RS 230, ktorá pred príchodom faceliftu zmizla z ponuky. Pokiaľ ide o naftovú verziu s agregátom 2.0 TDI, výkon ostáva nezmenený na úrovni 135 kW/184 koní. V ponuke pre diesel bude aj pohon všetkých štyroch kolies vďaka najnovšiemu Haldexu. Na výber ostáva samozrejme manuálna a automatická prevodovka DSG.